středa 1. února 2012

Tea bag folding

Ještě než sem vložím zase něco nového, je čas přesunout sem některé odkazy z mého webu. A protože článek o čajových sáčcích je hojně navštěvován, jako první sem převedu několik návodů na skládání.


Co budete potřebovat? Nůžky, čajové sáčky, lepidlo, popřípadě ještě tužku, šablonku a pokud budete vytvářet přáníčka, tak i barevné čtvrtky. Čajové sáčky si rozložíme, urovnáme a vystříháme z nich čtverečky 4,5 x 4,5 cm. To je základ. Technika skládání čajových sáčků kombinuje některé techniky origami a opakování obrazců. Na někerých internetových stránkách věnovaných této technice dokonce najdete aršíky se čtverečky, které si můžete vytisknout a skládat.

Stejného principu jako při skládání trojúhelníčků využijeme při seskládávání hvězd z čtverců. Čtvereček si přehneme na půl, rozložíme. Druhou stranu si složíme také na polovinu a opět rozložíme. Poté si zvolíme jednu z úhlopříček a opět přehneme a rozložíme. Vzniknou nám 4 čtverce. 2 čtverce, které jsou přeťaty úhlopříčkou složíme dovnitř, až nám vznikne zobáček. Základ máme hotov a můžeme lepit čtverce k sobě. Dáváme si pozor, abychom všechny čtverce přilepili stejně - hlavně ten poslední. Pokus se vám to povedlo, právě jste si složili kytičku.

A co z toho nakonec vznikne? Třeba pěkná přáníčka nebo ozdobné obálky.

1 komentář:

  1. Beautiful and original-Cards of congratulations, I like

    Hugs, Anna

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...