pondělí 17. září 2012

Tea bag folding - stromeček /Christmas tree

Máme nádherné babí léto, do vánoc daleko /i když po návštěvě supermarketu si to už nemyslím :-)/, ale protože jsem to slíbila, je tu další návod na skládačky z čajových sáčků a tentokrát budeme skládat stromeček. Na jeden stromeček potřebujete: 10 stejných čajových sáčků, nůžky, lepidlo a trpělivost. Nejdříve si vystřihněte čtverečky - jak vidíte na 1. fotce. stačí vystřihnout přední díl sáčku, ten přehnout a zbytek odstřihnout.
 A teď už nás čeká stvořit 10 stejných dílků, ze kterých postupně seskládáme stromeček. Vystřižený čtvereček přeložte ještě jednou, ať tam máte 2 úhlopříčky a stvořte takovou hvězdičku.
 Tady je to možná vidět trochu lépe, co jsem s tím čtverečkem provedla. Hvězdičku je poté potřeba splácnout :-) Ale není to jen tak ;-) pohrajte si s tím, který "obrázek" se vám bude na přední straně nejlépe vyjímat. A opakujeme ještě 9x. Čekám na vás.
 Jestli už máte vybranou stranu, oba růžky předního trojúhelníčku přehněte nahoru. Tak jak to vidíte na další fotce. A je to. Teď máte základní prvek stromečku a už stačí pozasunovat je do sebe. 
 Začínáme od špičky stromečku. Vezměte jeden dílek, na špičku mu naneste trochu lepidla a zasuňte ho dovnitř do druhého dílku. Jak jednoduché, vždyť už máte 2 patra stromečku. Další 2 patra jsou po 2 dílkách, poslední má dílky 3 a nakonec podstavec a je to. Vždycky si dejte na špičku dílku trochu lepidla a vložte na určené místo. Stromeček pak bude pěkně držet pohromadě a nebude se rozpadat.
 Tady vidíte, jak stromeček vypadá zezadu a mám tu i rozestavěný další stromeček - jeho poslední patro. Jestli si potom zobáčky pozasunujete do sebe, nebo je necháte volně (viz. poslední foto), záleží jen na vás.
 A už je les hotový. Že nevíte co s tím? Na nitku pověsit do okna nebo na stromeček, udělejte si s dětmi přáníčka, nebo co vás napadne. Přeji veselé tvoření.

2 komentáře:

  1. To je nápad! U nás je čajů habakuk, tak třeba nějaký taky stvořím...:-)

    OdpovědětVymazat
  2. Kdo si hraje, nezlobí...:-D Krásné to máš....:-D

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...