středa 19. září 2012

Tutorial - hvězda / star

A protože, jak správně řekla Monika, kdo si hraje nezlobí :-) Budeme pokračovat. Stromeček už máme a teď je na řadě hvězdička z čajových sáčků. Pro tentokrát jich budeme potřebovat jenom 8. A samozřejmě ještě nůžky a lepidlo. 
 Kdo už neví, jak jsme z čajových sáčků stvořili čtverečky, podívá se na tutorial stromečku. Leží nám na stole 8 stejných čtverečků? Ano? Tak pokračujeme.
 Čtvereček položíme obrázkem na stůl a k vybrané úhlopříčce si přehneme obě strany. Nejlépe je to vidět na tom třetím dílečku. Když už to máme hotové, přepůlíme si obě horní hrany, tak aby nám tam vznikl pomocný kříž. Tzn. nejdříve si dílek přehneme doleva, pak doprava a rozevřeme. Budeme chtít totiž z této šipky vytáhnout takový zobáček.
 Jde se na zobáček. Ten je asi nejtěžší na poslušnost, ale snad vám moje fotky trochu pomohou. Částečně si odchlípněte kousek šipky a využijte pomocného přehybu, abyste vytáhli zobáček ven. Máte? Prima, jste šikovní.
 Pořádně zobáček přimáčkněte, ať vám tam drží. A teď podobně využijete druhý pomocný přehyb a vytáhnete ještě druhý zobáček. Pokud už jste zvládli ten první bude to pro vás brnkačka. :-))
 Z druhé strany by to mělo zatím vypadat asi takto.
 Ale protože ten druhý vrchní zobáček tam k ničemu nepotřebujeme, rozložíme ho dozadu, aby nám nepřekážel. A hotovo. základní dílek je hotov. Tak ještě 7 stejných a půjdeme lepit hvězdu. 
 Na předcházející fotce vidíte zadní díl hvězdy. Jednotlivé dílky patří zasunou do sebe. Já sama dávám při skládání hvězdy lepidlo do tohoto zobáčku vzadu. Můžete natřít i kousek předního dílku, ale tam pozor, ať si hvězdičku nopatláte! ;-)
 Jak má hvězda vypadat vidíte na úplně první fotce tutorialu, a tady ji máte nafocenou zezadu, abyste lépe viděli, jak jsou jednotlivé dílky do sebe poskládané.
Tady se můžete podívat, co jsem z těchto hvězdiček kdysi stvořila. Přeji krásné skládání.

4 komentáře:

  1. Děkuji za zveřejnění mojí soutěže. Máš to moc krásné, barevné, veselé. Je to zajímavý nápad. Určitě vyzkoušíme, až budou kluci větší.

    OdpovědětVymazat
  2. Díky za inspiraci, musím začít ty sáčky schovávat :)

    OdpovědětVymazat
  3. Díky za návod, tuhle neznám, hned vyzkouším.

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...