neděle 17. listopadu 2013

Toulky po Německu

V poslední době nějak nestíhám vyrábět. Byla jsem pracovně v Německu, a tak šlo tvoření trochu stranou. Tak vám alespoň ukážu pár fotek, které jsem tam udělala.

Krásné historické město Quedlingburg se svými hrázděnými domy z nichž některé jsou zapsané do seznamů UNESCO. Úžasné starobylé městečko s úzkými uličkami lemovanými domy, které jsou jako vystřižené z pohádek bratří Grimmů.
Počasí nám přálo - byl nádherný slunečný den, městečko se evidentně připravuje na adventní trhy, protože hlavní náměstí bylo rozkopáno a pracovalo se tam o 106 na nové dlažbě. Výlohy už zářily a blikaly vánoční výzdobou, i když sem tam někde ještě ležela u dveří polozapomenutá dýně. Uličky městečka vyloženě lákají k procházkám.... mrkněte na fotky - nádhera.


Druhá zastávka byla v Goslaru, ale z něho si budete fotky asi muset vygůglit, protože jsme se tam zastavovali až před večerem a fotky podle toho vypadaly. Neostré a rozmazané. Asi budu muset poprosit Ježíška o nový a kvalitnější foťák. :-)
Jinak Goslar je zapsán celý jako historická památka do seznamů UNESCO - nádherné městečko, ale na tolik památek, které tam najdete by člověk potřeboval nejméně jeden celý volný den, a ten jsem bohužel neměla. Tak snad někdy příště.


7 komentářů:

 1. Mooie huizen en leuke huizen.
  Woon jij daar of ben je met vakantie ?
  grtjs Mieke

  OdpovědětVymazat
 2. Wij zijn in Hannover op Agritechnica geweest en dit zijn stadjes naast Hannover, die wij hebben bezocht. Quedlingburg en Goslar. Alle twee zijn in UNESCO lijstje.

  OdpovědětVymazat
 3. Marti, to sú naozaj nádherné uličky ... ber ma na budúce so sebou :) Jeseň je asi taká flákacia pre viaceré - ja som minulý týždeň objavila Londýn, ale súkromne - bolo viac času na prechádzky :) Krásny večer !

  OdpovědětVymazat
 4. Pekne fotecky...mam rada len tak sa zobrat a tulat sa neznamym mesteckom...pa, Zuzana

  OdpovědětVymazat
 5. Marti, fakt ti závidím, takhle se toulat krásným městem.

  OdpovědětVymazat
 6. Tééda já koukám,já tam s Honzou kdysi byla také, Halamovic tam mají známé se kterými se navštěvují.Krása hned bych se procházela znova

  OdpovědětVymazat
 7. Marti,to muselo být krásné.Taky toulky památkama miluju.

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...