pondělí 2. ledna 2017

Dopis Novému roku

Tak tě tu vítáme Nový roku. Máš na konci sympatickou 17 a to se mi líbí. Jen bych na tebe měla malou prosbu.

Vím, že se říká, jak na nový rok, tak po celý rok, ale prosím tě, mohl bys udělat výjimku! Ten binec v bytě - rozvěšené oblečení po lyžování, sušící se lyžáky, pozůstatky po silvestrovské oslavě, rozházené deky, hračky bych vážně nechtěla mít celý rok na očích. 
Vím, že v dětském pokoji to asi bude celoroční problém - budu si muset ten jako "uklizený" stav vyfotit, aby dcery, až budou dospělé nemystifikovaly své děti, že jako ony měly v pokoji uklizeno a pokaždé si hrály pouze s jednou panenkou a ostatní měly vzorně srovnané v polici. Zlatý voči.

Jo, a v tom akvárku je jakási rychlerostoucí černá řasa, té bych se velmi ráda zbavila, pokud by to tedy šlo. Uvítala bych, kdyby do něho bylo alespoň trochu vidět. Ono, když se odklopí víko, tak jsou vidět i prohánějící se ryby a voda je čistá, ale to sklo..

Poměr nemocných ke dnešnímu dni 1:4 v naší rodině celkem beru. Kdyby se ti občas podařilo 0:5 bylo by to taky fajn.

Jo a oznamuji ti, že dnes neuklízím. Už takhle mám pocit, že šůruju furt dokola - a víceméně bez výsledku, tak si to dneska dopustím, ať už je tu binec jakýkoliv. Ještě abych si to tuplovala - nic nebude, co kdyby opravdu platilo, jak na nový rok, tak po celý rok. Dnes si budu užívat, budu si hrát s cácorkama, budu si číst, něco vytvořím nebo ušiju a půjdeme na procházku.

Tak tě milý Nový roku zdravím a už se na tebe těším.

Tvoje

Martina

4 komentáře:

 1. Krásný dopis. Vidím to hodně podobně:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Marti, to Ti je krásný dopis. Škoda, že nejsem Nový rok, hned bych ti všechny tvá přání splnila. Každopádně nevěřím, že co se děje na Nový rok, děje se pak pořád, protože to bych si každý den sladce spala do půl 10, a to se mi vážně nepoštěstí! Měj se moc krásně a užívej nový rok jako krásná 17. Inka

  OdpovědětVymazat
 3. Inko, děkuji za krásná slova. Hmm - taky jsme vyspávali skoro až do 10 - i s dětmi, to je věc nevídaná, to už se mi během roku asi nepoštěstí.
  A krásná 17? Nádhera. Časem bych se vracet nechtěla, ale tu bezstarostnost bych brala ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Marti,
  přeji Ti, ať se Ti všechno co si přeješ splní :-)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...