čtvrtek 9. listopadu 2017

Třídím odstřižky

Původně to začalo tak, že jsem se rozhodla ušít si na vánoce velkou patchworkovou hvězdu a napadlo mě využít šuplík s odstřižky. To je takový kouzelný šuplík, kam házím látky, když už se je neoplatí skládat.
Aby se mi lépe vybíraly barvy vysypala jsem ho na zem - a to byla chyba, veliká chyba :-) 

Sami vidíte, jaká toho byla hromada. 
Když už byl vysypaný začala jsem třídit odstřižky podle barev a jak jsem se tak prohrabávala barvičkami napadal mě jeden patchworkový vzor za druhým až jsem neodolala... A nakonec, mám přeci výmluvu - je potřeba trochu těch odstřižků ubrat - a přeci je nevyhodím :-)

 Začala jsem krájet čtverečky 6x6 cm, skládat je k sobě, kombinovat - až z toho vznikl top k dětské dece. /Tentokrát jsem se udržela a žádná velká deka se nekoná. Tentokrát to budou pěkně malé roztomilé dětské válecí deky na prodej - tedy až je dokončím./


 PS: Jen mám pocit, že těch odstřižků nějak neubývá.

3 komentáře:

 1. Tééda, válecí deka je mooc pěkná, mě by se líbila taková jako přehoz přes postel! Jen já na šití nemám vlohy:-).


  Měj se krásně a když budeš mít chuť, mrkni ke mně na blog:-).

  Papa Bygabra

  http://www.bygabra.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. No páni:-) Taky bych měla něco udělat s tím mega pytlem odstřižků, co mám. A poskládáno to máš super, deka se ti povedla, i když jsi ji ještě nedošila:-)))

  OdpovědětVymazat
 3. ... paráda, vzniká moc pěkná deka. S odstřižky to znám, je mi líto vyhodit každý camfourek a tak pak obšívám babičkovku o hraně 1,2 cm a podobné. Odstřižků mi ale ani tak neubývá! Mám pocit, že mi je nějací skřítci záškodníci postupně množí :-) Pohodové dny Miluška

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...