pátek 1. prosince 2017

Advent Calendar - DIY


Letošní adventní kalendář byla nestíhačka na poslední chvíli. Končila jsem poslední den v měsíci listopadu o půlnoci :-) Ale, holky mají kalendář.
Je to vždycky fuška vymyslet něco do čeho se vejdou tři "věci".
U jsme měli krabičky... pytlíčky...
dokonce i perníčky.
A letos jsme pro změnu svíčkovali. Pojďte si ho vytvořit spolu s námi.

Já využila toho, že sbíráme roličky od toaletního papíru. Ale můžete použít i čtvrtku, nebo třeba starý nástěnný kalendář - tak jako já na ty větší svíčky.
Takže potřebujete roličky od toaletního papíru, nebo tvrdší papír. Barevný papír - my použily červený, zlatý na plamínky, bílý na tekoucí vosk a zelený na imitaci větví. Kolíčky, lepidlo, nůžky.

1. Vystřihněte si plamínek a nalepte ho na roličku toaletního papíru nebo si vytvořte roličky vlastní. Tolik roliček jsem neměla, takže jsem do doplnila o další - velikost papíru 9,5 x 16 cm,
4 větší svíčky jsme udělali 12 x 18 cm a 2 největší svíčky jsou 14 x 20 cm.
Já jsem obkreslovala jeden plamínek stále dokola - jen ty dvě větší svíčky ho mají o něco větší, ale můžete mít na každé svíčce jiný. Jak je libo.


2. A přijde na řadu stříhání a lepení barevných papírů. Oblepit všechny roličky není žádná brnkačka. Hlavně to chce pořádné lepidlo. Stačí i to bílé v tubě - ale musí lepit. Pro jistotu to chvíli zajistěte kolíčky, ať to dobře drží. Nemusím snad říkat, že začínáme vzadu, aby šev nebyl vidět.

3. Když to vše zopakujete 24x měli byste dostat takovéto krásné svíčky. 

A jde se na stékající vosk.
Prostě jsem vzala několik bílých papírů, nůžky a kroutila jsem a stříhala a stříhala.

Ne všechny roličky byly stejné, a tak jsem na potřebnou délku střihala až při lepení. 
Opět začínáme vzadu. Stékajícím voskem zakamuflujeme případné přesahy, pokud jsme někde barevný papír ustřihli kratší, než bylo potřeba. 
A opět zakolíčkujeme až lepidlo dobře zatuhne. 
 Zbývá vytvořit nějaké větvičky. Nebo pokud máte před domem smrček, můžete si ušetřit práci, a ještě vám to doma bude vonět po jehličí.
My máme kalendář v obýváku, kde by jehličí z větviček brzy opadalo, a tak jsme trochu improvizovali. Vystřihli jsme větvičky ze zelené vlnité lepenky a konce trochu nastříhali, aby to vypadalo více jako jehličí.

Pár hvězdiček z barevných papírů nalepených na větvičky umocní sváteční atmosféru adventu.

Tak a zbývá jen naplnit. Doporučuji roličky slepit k sobě nebo přilepit na podložku.
A jako obranu před všetečnýma očkama dětí dávat překvapení do roliček v neprůhledném sáčku :-)Mějte se krásně a užívejte si předvánoční čas.

2 komentáře:

  1. To je skvělý nápad. Ale muselo to dát práce. Děti měly jistě radost.

    OdpovědětVymazat
  2. Děti mají radost hlavně při rozbalování :-)

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...