pátek 15. prosince 2017

Andělské tvoření - angel from pet bottle

Moc se mi líbí takoví ti andělíčci ze špalků, ale kde já děvče z města mám najít nějaký vhodný špalíček. A tak nezbylo než improvizovat.
Takové tvoření mám nejradši - minimální náklady, minimální úsilí, ale maximální efekt. Vytvořila jsem si andělíčky z mála - tedy z pet lahví.


Co budete potřebovat? Pet lahev (na obrázku je větší andělíček z 2 l a menší z 1 l lahve), polystyrénovou kuličku, látku, špejle, karton, alobal a kousek drátu.

1. Naplňte pet lahev z 1/3 vodou pro větší stabilitu.

2. Ustřihněte si z látky kruh - buď podle oka /tak jako já/ nebo třeba obkreslete talíř. A kousek špičky ustřihněte a nasaďte na hrdlo. Pokud nemáte dostatek látky, stačí i půlkruh, ale ten musíte u krčku andělíčka alespoň trochu sešít. Šatičky pak nebudou tolik nařasené (viz. větší andělíček).

3. Nakreslete si křídla. Pokud chcete takové jako mám já, najdete obrázek dole. Stačí položit na karton obkreslit, otočit abychom měli i druhou půlku a vystřihnout. Pokud nebude andělíček vystaven dešti a sněhu, stačí křídla namalovat nebo nalepit ozdoby, ale já protože mám andělíčky venkovní, potřebovala jsem je trochu ochránit a k tomu poslouží alobal. Vystřihněte si jeden užší proužek a pečlivě obalte střed křídel. Další 2 širší proužky použijeme na křídla a pečlivě je obalíme. Pozor ať se vám alobal neprotrhne a začněte obalovat odspoda - prší ze shora, tak ať se nám tam nedostane voda.

4. Oříškem bylo upevnění křídel. Nakonec jsem v nich udělala 2 dírky, vzala jsem kus drátku, otočila ho andělíčkovi kolem krku, zamotala, konce prostrčila křídly a zase zamotala.

5. Hlavička je z polystyrénové kuličky. Já ji mám postříbřenou, ale to jen proto, že už byly počmárané a potřebovala jsem to zakrýt. Může zůstat bílá, nebo ji třeba natřete lakem na nehty.

6. Do spodku kuličky zapíchněte kousek od sebe 3 špejle (cca 10 cm) zajistí to stabilitu hlavy a špejle zastrčte do lahve. Já ji pro jistotu ještě trochu přilepila tavným lepidlem.

7. Nazdobte si andělíčka. Udělejte mu mašli, nebo šálu, ať se zakryje hrdlo lahve. Vyrobte si vlásky nebo svatozář.
Teď už je to jen na vás.

Krásné andělské tvoření. 
Až nasněží, budou ještě hezčí. Teď jsem alespoň kolem nich rozprášila kousky polystyrenu, z jedné polorozpadlé kuličky.

1 komentář:

  1. Krásní jen vzlétnout:-)Také jsem měla v plánu ze špalíků...máme jich plnou garáž a venku dřeva na 3 zimy....ale tvoření s dětmi vyžaduje i trocha barevnosti a větší samostatnosti tak jukni na můj blog co jsme tvořili. Mám tu špalek na velkého anděla ke stromku před dveře a bohužel už asi letos nebude.....Snad za rok líbil by se mi celý betlémek :-)Krásné svátky Lucka

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...