úterý 12. prosince 2017

Lístek z čajových sáčkůČlánky o tvoření drobností z čajových sáčků jsou jedny z nejoblíbenějších  na blogu a tak s jedním zase přicházím, i když už je zima, vytvoříme si lísteček. Můžete tvořit třeba s dětmi, a tak je na chvíli zabavit. Výhodou je, že nemusíte mít 20 stejných čajových sáčků a můžete to udělat i z několika druhů, jen je potřeba ladit barvy. Já si vybrala tmavě červené a oranžové a jdeme  na to.

Vyjdeme z tvarů, které už známe: skládaný čtvereček a trojúhelníček. Pokud nevíte, jak si je vyrobit, mrkněte SEM.

1.   Na střed lístečku budeme potřebovat 5 čtverečků a 3 trojúhelníky. Barvy si vyberte dle libosti, jen pozor na takové ty kykyryký varianty. Já první variantu udělala z jednoho druhu fialových sáčků a list vypadal spíše jako zmrzlina v kornoutku než jako lísteček.

2.   Trojúhelníčky si ještě upravíme - boční strany přehneme ke středu, tak aby nám tvořily taková křidélka.

3.   Slepíme na střídačku čtvereček - trojúhelníček - čtvereček - trojúhelníček - čtvereček - trojúhelníček a místo posledního trojúhelníčku dáme čtvereček.
Používám klasická lepidla v tubě, která moje cácorky nosí do školy.    

4.   Jestli máte hotovo slepte vždy 3 čtverečky k sobě a nalepíme je pod jednotlivé špičky, které nám trčí ze středu. Nebude to moc držet, přeci jen to drží za zobáček, ale nebojte, ještě to podlepíme.  

5.   Potřebujeme ještě 2 trojúhelníčky zase s přehnutými křidélky. Ty vložíme zezadu do volných mezer mezi trojkami čtverečků.
Koukám, že mi chybí fotka, tak se podívejte na poslední obrázek celého lístečku. Z trojúhelníčků vykukují jen křidélka. 
Trojúhelníčky stačí jen přilepit, ale pokud chcete mít lísteček pěkný i zezadu, vložte špici trojúhelníku dovnitř středového čtverečku.

6.   Zbývá udělat šťopičku. Je potřeba vytvořit takový kosodélník. Jeden čajový čtvereček přehneme na trojúhelník, abychom si vytvořili úhlopříčku, ke které potupně přehneme jednotlivé hrany. Nejdříve 2 protilehlé a poté druhé 2.


7. Tak a jsme skoro u konce. Kosodélníček vložte šikmo do prostředního čtverečku a přilepte - a je hotovo. Lísteček je na světě.

Když uděláte hlavní díl víc barevnější a "kosodélník" se vám podaří dát rovně, máte zmrzlinku v kornoutu jak vyšitou.
:-)A takto to má vypadat:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...